Mi kerülhet a zsákokba?
Papírhulladék: kisebb papírhulladékok, újságpapír, reklámújság, teás-, sajtosdoboz, stb. (nagyobb kartondobozokat a gyűjtőnapokon a zsák mellé helyezhetik ki).
Fémhulladék: alumínium italosdoboz kilapítva, alufólia, illetve alumíniumtálca, konzervdoboz és egyéb fém élelmiszercsomagolások tisztán. A zsákba csak fém csomagolási hulladék helyezhető el, más nehéz fémtárgy nem.
Műanyaghulladék: műanyag (PET) italospalackok, kilapítva, fóliák – szatyrok, zacskók –, zsugorfólia, flakonok – tisztító- és kozmetikai szerek flakonjai, kiöblítve (mosogatószer, tusfürdő, testápoló, stb.). A zsákba nem helyezhető el az étolajos, motorolajos, ecetes-, hipósflakon.
Italos kartondoboz: tejes, üdítős és gyümölcslétartalmú többrétegű italos kartondoboz (TETRA PACK), tisztán és kilapítva.
Felhívják a figyelmet arra, hogy az ilyen módon begyűjtött hulladék értékes, hiszen újrahasznosítható. A begyűjtött hulladék a hasznosításhoz fajtánként válogatják. Az előkezelt hulladék különböző feldolgozókhoz kerül, ahol feldolgozás után másodnyersanyag keletkezik belőle, amit újra fel lehet használni termékgyártáshoz (papírból újra papír, a fémből újra fémtárgy, műanyagból újra műanyagtárgy lesz). Így a másodnyersanyagok felhasználása jelentős energia- és nyersanyag-takarékossággal jár. A szelektív hulladékgyűjtéssel csökken a környezet terhelése.
Forrás: savariaforum.hu